Dodana: 1 luty 2007 08:56

Zmodyfikowana: 1 luty 2007 08:56

Radio Białystok ma 54 lata

2 października Polskie Radio Białystok zaprosiło słuchaczy  na dzień otwartych drzwi.

Jak wygląda praca dziennikarzy? Jak przygotowuje się program? Jak wyglądają Ci, których głosy słyszy się z radioodbiornika? Ile tysięcy płyt jest w radiowym archiwum? Jakie wpadki zdarzały się reporterom? O tym wszystkim opowiadają dziennikarze Radia Białystok podczas dnia otwartych drzwi organizowanych z okazji 54. urodzin stacji.


Od lewej siedzą: Dariusz Kuć - kierownik red. aktualności, Barbara Bojaryn - wiceprezes zarządu RB, dyrektor programowy, Mirosław Bielawski - prezes zarządu RB, Agnieszka Czarkowska - kierownik red. publicystyki

Polskie Radio Białystok zaprosiło ponad 700 uczniów ze szkół podstawowych i średnich z Białegostoku, Wasilkowa, Kalinowa i Dubicz Cerkiewnych. Chętni - nie tylko oglądają studio muzyczne Rembrandt, ale  mogą tam nagrać swoją piosenkę. W studiach nagraniowych zredagują i nagrają wiadomości. Natomiast 21 października w Muzeum Historycznym otworta zostanie wystawa starych odbiorników. Reporterzy zbierali je ponad 2 lata w czasie festynów Studia Lato Radia Białystok. Wszystkie zostały ofiarowane przez słuchaczy.


Prezes Miroslaw Bielawski nad urodzinowym tortem

Podczas konferencji prasowej poinformowano o zmianach programowych, jakie przygotował zespół redakcyjny. Nowa ramówka Radia Białystok proponuje serwisy informacyjne co 20 minut a informacje dla kierowców co pół godziny. "Chcemy, żeby nasza stacja zmieniła nieco wizerunek - powiedział prezes Zarządu Mirosław Bielawski. - Program poranny od 6.00 do 9.00 będzie dynamiczny, z dużą porcją muzyki i wiadomości. O stałej porze, czyli o 11.15 będzie czas na reportaż. W każdym programie będzie też reporterska sonda dotycząca najważniejszych spraw, którymi żyją mieszkańcy regionu".
Godziny popołudniowe i wieczorne to podsumowanie dnia w informacji, muzyka będzie już spokojniejsza. Będą programy autorskie, prezenterskie. Zmieni się też niedzielny program kulturalny "Muza", który otrzymał nowy tytuł i nową oprawę muzyczną. Jak zapewniają władze Radia Białystok, będzie to kompendium wiedzy o wydarzeniach kulturalnych w regionie północno - wschodnim, ale też nie zabraknie informacji o najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w kraju.

Radio Białystok

Logo serwisu Twitter Logo serwisu Facebook